dnes je 23.5.2024

Input:

Indigové děti

6.4.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.10 Indigové děti

Kateřina Pokorná

Možná že i vy máte doma dítě, které je poněkud těžce vychovávatelné a natolik živé, že jen těžko vysvětlíte babičkám, že ho opravdu nerozmazlujete a chyba není ve vaší výchově. Mohu vás ujistit, že nejste sami.

Čím to je, že se rodí stále více např. hyperaktivních dětí? Nebo těch, u kterých lékaři diagnostikují lehkou mozkovou dysfunkci? Pokud si pamatuji, nic takového před dvaceti lety nebylo. Na naší Zemi se totiž v posledních letech opravdu spousta věcí mění. Přecházíme do věku Vodnáře. A tak se k nám na Zemi začaly rodit děti, které jsou tomu novému věku už přizpůsobeny. Říká se jim indigové děti, podle barvy jejich aury.

Zhruba od roku 2000 už takových dětí přichází na svět 98 %. Mají proti nám velmi vysokou úroveň vědomí. A obvykle nás od dětství překvapují svými názory a postoji. Ony totiž skutečně vědí daleko více než my. A otázka je, kdo koho má vlastně vychovávat? Na tyhle děti nefunguje žádný výchovný nátlak. Nic si z něj nedělají a vyvolá u nich naprosto opačnou reakci. Spíše jdou do útoku. Tyhle děti sem totiž přišly proto, aby posunuly v našem vnitřním vývoji ony nás. A jediné, k čemu chtějí své rodiče dovést, je bezpodmínečná láska a to, aby každý v rodině dělal jen to, co skutečně chce a cítí. Pokud tohle uskutečníte a dáte k tomu samému prostor i vašemu „indigáčkovi“, velice mu pomůžete a obohatíte tím i sami sebe.

Indigové dítě je dokonalý indikátor situace v rodině. Pokud se matka nebo otec v něčem přemáhají nebo dělají něco, co opravdu necítí, či lžou sami sobě, okamžitě se dítě začne stávat víc a víc problémovým. Bude na sebe neustále upozorňovat svým nesnesitelným chováním, nebo dokonce nemocemi. V okamžiku, kdy se situace všech členů rodiny zase srovná na „pravou míru“, budete mít doma to nejroztomilejší a nejrozumnější dítě na světě. A to platí v každém věku. Od kojenců až po puberťáky! Indigové děti tohle totiž nedělají vědomě, aby vás vychovávali nebo naštvali. S tímhle svým úkolem v podvědomí se ony sem už prostě narodí.

Jsou to totiž, a to už od narození, duchovně velmi vyspělé bytosti. Představte si situaci, že vás se vším, co víte a znáte a se všemi vašimi nynějšími zkušenostmi, teď někdo samotné vysadí v pravěku mezi neandrtálci, kteří neznají ani oheň. A řeknou vám, že od této chvíle mezi nimi musíte žít. Jak se asi budete chovat a cítit? Nikdo vás zřejmě nepochopí, když jim budete vysvětlovat, že maso je lepší opečené na ohni a že bouřka není boží trest. Stanete se pro domorodce velice nepřizpůsobivými a problematickými. A stejně tak se cítí i indigové dítě, které se narodí k vám do rodiny. Ono dokáže už od malinka daleko lépe než my vycítit, co jepro jejich život a jejich budoucí úkol v něm opravdu důležité, a co ne. Proto vám velmi snadno může všechny vaše zásady a plány s jejich výchovou pěkně rozházet. A navíc to, že jsou v tomto směru dál než my, si dobře uvědomují. Proto mají tendenci přebírat v rodině velení. A velmi brzo vám i takový dvouletý špunt možná dá najevo, že vůbec nic nechápete.

I když ale máte ale doma takovou „osobnost“, neznamená to, že by se jeho názorům mělo začít podřizovat veškeré dění v rodině. Naopak. Indigové děti se v tom našem světě docela dobře neorientují, a proto nutně potřebují, abyste jim a jejich výchově dali jasné hranice a pravidla.

Indigové děti by měly mít vždy úplně jasno v tom, jaký je čeká režim dne. Jen tak budou mít šanci se v tomto světě vyznat. Vyhovuje jim pevný a zavedený systém. Pokud plánujete něco, co z tohoto řádu vybočuje (návštěva lékaře, výlet ap.), připravte na to dítě včas a na rovinu a bez přibarvování mu řekněte, o co půjde a proč je to důležité, a případně to s ním prodiskutujte.

Nic svému dítěti nevnucujte ani nepřikazujte. Vnímejte pozorně každé jeho slovo a berte je jako partnera sobě rovného. Nejednejte s ním jako s dítětem. Jen tak vás i ono přijme jako rovnocenného partnera. Vše, co mu budete chtít vysvětlit, mu sdělujte přes své vlastní pocity. Potom to pochopí. Proto neříkejte: „Přestaň křičet, jsi hlasitý a zlobíš.“ Raději řekněte: „Cítím se nepříjemně, když je tady takový hluk. Celá se z toho třesu a brní mne uši.“ Uvidíte, že s tímto přístupem budete se svým dítětem vycházet daleko lépe.

Nepočítejte s tím, že se vám podaří drilem a přísnou výchovou vašeho „indigáčka“ jakkoli zlomit. Pokud bude mít na cokoli vlastní názor, odlišný od vašeho, dá vám to jasně najevo a nepohnete s ním žádnými prostředky. Naopak. Každý nátlak v něm vyvolá prudkou negativní reakci. Uvědomte si, že je daleko citlivější na jakékoli energie z okolí než vy. To, co vy máte pouze v hlavě jako myšlenku, vaše dítě intenzivně cítí.

Hrubé, přísné a špatné vedení a výchova indigového dítěte může způsobit i tragické následky. Jistě jste slyšeli o případech, kdy dítě ve škole obrátilo zbraň proti učiteli

Nahrávám...
Nahrávám...