dnes je 25.7.2024

Input:

Instalace a použití programu IrfanView

23.10.2009, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Instalace a použití programu IrfanView

Pozor!


Program IrfanView je poskytován jako freeware (software volně ke stažení), ale pouze pro osobní, nekomerční využití (tzn. pouze doma nebo pro osobní potřebu). IrfanView je dále zdarma pro výukové účely (školy, univerzity a knihovny) a pro použití v charitě nebo humanitárních organizací.

Pro použití v práci nebo pro komerční účely, je nezbytná registrace a platba za licenci.

V rámci tohoto on-line kurzu je program možné použít, máme svolení autora programu pana Irfana Skiljana.

Pokud však budete používat program IrfanView po skončení kurzu pro komerční účely (tvorba obchodních nabídek apod.), zakupte si prosím licenci, např. na: http://www.irfanview.com/.

Otevřete si zazipovanou složku irfanview.zip.

Jako první spusťte instalaci programu - iview.exe.

Zde je možné vybrat umístění souborů IrfanView. Zde doporučujeme nechat nastavení, tak, jak ho provedli autoři programu.

Dalším oknem, které je při instalaci důležité je okno s výběrem asociace s jednotlivými formáty grafických souborů. Vzhledem k tomu, že IrfanView je primárně především prohlížeč, doporučujeme maximum grafických souborů svěřit k prohlížení právě jemu volbou Images Only.

V posledním okně důrazně doporučujeme zrušit volbu instalace Google desktop. Program není nijak škodlivý, ale praktický význam nemá a bude jen zatěžovat Váš počítač. Pokud jste zdárně ukončili instalaci, IrfanView se sám spustí. Můžete jej rovnou zavřít, nyní je totiž na řadě instalace češtiny.

Opět stačí spustit stažený instalační soubor cestina.exe.

Objeví se první

Nahrávám...
Nahrávám...