dnes je 25.7.2024

Input:

Jak vyrobit pro své děti mokasíny z jelenicové kůže

6.4.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

7.5.3 Jak vyrobit pro své děti mokasíny z jelenicové kůže

Lucie Čapková

Nadešel čas, kdy se vaše děťátko naučilo lézt. Když se dostane k místu, kde se může opírat, tak se opře, sláva, už stojí. Opírá se, rozhlíží, nožičky se začínají pomalu posunovat. A tak se vaše děťátko, přidržujíce se nábytku, učí udržovat rovnováhu pomocí prstíčků na nožičkách.

My dětičky s úžasem pozorujeme, chtěli bychom jim pomoci, nějak jejich první krůčky zpříjemnit. Co takhle ušít pro svoje děťátko první botičky? Krásné mokasínky z jelenicové kůže, které můžete ozdobit korálky.

Proč jsou tyto botičky z měkké kůže pro vaše děťátko ideální?

Nožička není v mokasínkách fixována, a díky tomu se přirozeně buduje klenba a posilují svaly kolem nártů a kotníčků. Na chodidlech je spousta reflexních bodů, které se při chůzi po nerovném terénu masírují, a tím pozitivně působí na zdravý vývoj děťátka.

Jsou báječné na lezení i chození po louce, na procházku lesem, kde chodidlo skrz jelenici krásně vnímá energii Země. Jsou vhodné i na domácí chození, protože mokasínky dětem umožní, skrz měkkou podrážku, využít při chůzi i prstíčky na nohách, které jsou tak důležité při vyvažování rovnováhy. Mokasínky jsou ideální i z praktického hlediska. Zavazují se jelenicovou tkaničkou, a proto lezoucím dětem nepadají z nožičky. Mokasínky rostou s nožičkou vašeho děťátka. Až nožička povyroste a botičky budou těsnější, stačí navlhčit podrážku a boky kolem podrážky. Pak můžete vlhkou kůži opatrně roztáhnout na požadovanou velikost. Tak botička „poroste“ cca 2 roky.

Taky byste chtěli ušít mokasínky pro svoje děťátko? Zní to krásně, ale jak na to?

Chtěla bych vás provést tvořivou cestou – od prvního obkresleného chodidla až k poslednímu korálku, který přišijete na hotové mokasínky.

CO K TOMU BUDEME POTŘEBOVAT

Materiál: Silnější jelenici na podrážky, jelenici na mokasíny a jazyk, proužek jelenice na zavazování, 4 větší ozdobné korálky na zavazovací proužek, 2 barvy malých korálků na obšití mokasínek hradbičkovou technikou, umělá šlacha – nejodolnější materiál na sešití jednotlivých částí k sobě.

Pomůcky: Trojhranná jehla na šití kůže, tenká obyčejná jehla na vyšívání, malé kleštičky, nůžky, ostrý vysouvací řezáč, dřevěné prkénko.

Vše máme připraveno a můžeme začít.

  1. Podrážky (viz obr. 1) – obkreslíme chodidlo na silnější jelenici, ze všech stran přidáme 5 mm a vystřihneme obrys první podrážky. Přiložíme ji na kůži zrcadlově,

Nahrávám...
Nahrávám...