dnes je 25.7.2024

Input:

Komunikace s webovým serverem

23.10.2009, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Komunikace s webovým serverem

Po registraci hostingu je nyní zapotřebí na poskytnutou diskovou plochu překopírovat webové stránky a další potřebné soubory. K tomu využijete opět webové připojení, ale tentokrát s jiným protokolem: místo běžného protokolu http, který je určen pro prohlížení publikovaných stránek, použijete protokol ftp, umožňující kopírování a další práci se soubory.

Údaje, potřebné pro připojení pomocí protokolu ftp, a to adresu, uživatelské jméno a heslo jsou uvedeny v e-mailu, který vám zašle provozovatel webových stránek po úspěšné registraci.

Příklad


Komunikace s bezplatným serverem

Pro kopírování souborů na webový server použijte tento postup:

  1. Spusťte program Tento počítač.

  2. Do řádku Adresa webového prohlížeče zadejte text „ftp://“ a adresu ftp serveru (zpravidla je totožná s adresou Vašich webových stránek).

  3. V zobrazeném okně zadejte přihlašovací jméno a heslo. Klepněte na tlačítko Přihlásit se.

Tímto postupem si otevřete okno, fungující stejně, jako okno programu Tento počítač. Jestliže si paralelně otevřete další okno, zobrazující některou složku na vašem počítači, označené soubory zkopírujete na webový server zatažením myší.

Příklad


K vytvoření nové složky klepněte do okna webového serveru pravým tlačítkem myši, použijte příkaz Nová – Složka a přepište jméno složky (zvláštní složky si

Nahrávám...
Nahrávám...