dnes je 25.7.2024

Input:

Péče o talenty

22.2.2012, Zdroj: Verlag Dashöfer

Péče o talenty

Checklist


  1. 1. Nejen zlaté rybky

    • Je třeba uvažovat v dlouhodobějším horizontu.

    • Dříve pracovník náboru rozhodil inzerátem s nabídkou zaměstnání sítě a pak z úlovku vybral zlatou rybu – vhodného kandidáta. Zbytek vrátil, informace o jiných perspektivních kandidátech, kteří by se mohli v budoucnu hodit, byly spíše chabé.


Zajímavý uchazeč, který ale nemůže z nějakého důvodu nastoupit na dané místo – třeba proto, že dokončuje VŠ a nemůže pracovat na plný úvazek, nebo nevyhovuje úplně na danou pozici, ale hodil by se třeba na jinou – je uložen do „talent pool“. Jsou to taková zálohovací „jezírka“, kam personalista vpustí „zlaté“ rybky ze sítě výběrového řízení, místo aby je hodil zpátky do jezera, kde už by je nikdy nedohledal. Uchazeči pak může pravidelně posílat informační email s informacemi o společnosti, kterými ho bude vnadit k tomu, aby svou profesní dráhu spojil právě s ní.

  1. 2. Komunikace nutná

    Nutné je komunikovat s kandidátem, podat mu zprávu, že vyhověl podmínkám prvního kola výběru, ale i že byl z prvního kola vyřazen. Toto v něm utlumí neklid a iracionální představy o tom, kdovíco se s jeho životopisem děje, a

Nahrávám...
Nahrávám...