dnes je 25.7.2024

Input:

SEO - 2. lekce - Proč SEO aneb k čemu nám to vlastně je?

20.9.2010, , Zdroj: Verlag Dashöfer

SEO - 2. lekce - Proč SEO aneb k čemu nám to vlastně je?

SEO, čili Search Engine Optimalization nebo po našem a hezky česky – optimalizace (webových stránek) pro (fulltextové internetové) vyhledávače, je pojem dnes moderní, pojem, o kterém se hodně hovoří, ale málo se o něm v detailech ví. Co přesně tento termín znamená?

SEO je metodologie tvorby, úprav a údržby webových stránek tak, aby se zobrazovaly ve výsledcích vyhledání v internetových vyhledávačích (Seznam, Google, Jyxo, Centrum a dalších) na nejlepších (čelních) místech seznamu výsledků.

Proč je optimalizace pro vyhledávače důležitá? I když máte velmi kvalitní a velice dobře uživatelsky propracované webové stránky, bez návštěvníků jsou samozřejmě zcela zbytečné a tedy neužitečné. Vyhledávače jako Google nebo Seznam mají sice v popisu práce stránky hledat, ale nestaví se ke všem stránkám stejně. Některé weby si „oblíbí“ více, jiné méně a k některým přímo získají averzi a nebudou je nabízet vůbec. Také však nastává situace, že vyhledávače o existenci vašich stránek nemusí vůbec vědět – tak je tomu vlastně vždy na samém počátku, když stránky poprvé zveřejníte. Obvykle trvá dosti dlouho, než se vyhledávače sami o vašich stránkách dozvědí (pokud se tak vůbec stane). Mimochodem, uživateli internetu tolik oblíbené katalogy se sami od sebe o vašich stránkách nedovědí vůbec, musíte do nich stránky registrovat. V dnešní době velmi silné konkurence je ovšem značně nepříjemné, když se někde o vašich stránkách neví a konkurenční web je třeba naopak znám a tedy i nabízen. Pokud se s postupy SEO seznámíte a budete je využívat, budou vaše webové

Nahrávám...
Nahrávám...