dnes je 25.7.2024

Input:

Web na zakázku

7.7.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Web na zakázku

Jestliže chcete webovou prezentaci a necítíte se na to, že byste si internetové stránky sami postavili, najměte si externí výrobce. Při výběru firmy a tvorbě webu se však vyplatí dodržet několik zásadních pravidel.

  1. 1. Ujasněte si, co vlastně od webu čekáte

Základní věcí, pokud si rozhodnete nechat udělat web, je ujasnit si několik otázek. Odpovězte si, proč vlastně internetovou prezentaci chcete, co od ní očekáváte, kdo tvoří vaši cílovou skupinu a zákazníky a jak budete web používat. Rovněž si stanovte (pokud možno realistické) cíle, kterých chcete dosáhnout. Tuto fázi příprav podnikatelé často podceňují, přitom však tvoří jednu z nejdůležitějších částí, od nichž se odvíjejí všechny ostatní. Otázky a odpovědi týkající se vašeho webu si napište na papír a dejte si klidně několik dní na rozmyšlenou . Nebojte se konkretizaci svých cílů věnovat i několik týdnů, rozhodně se to podle odborníků vyplatí.

  1. 2. Sestavte přesnou zadávací dokumentaci

Firmy, které vám pak dle vašich požadavků web vytvoří, totiž obvykle potřebují velmi přesné zadání. To by mělo obsahovat popis, co je nebo co bude účelem webové prezentace a kdo bude zákazníkem. Dále musíte dodat obsah webové stránky a v neposlední řadě počítejte i s následnou aktivní spoluprací.

  1. 3. Podívejte se na předchozí výtvory výrobců webu

Pokud si ujasníte, k čemu vlastně web potřebujete a chcete, máte před sebou na výběr stovky až tisíce firem, které vytvoření internetových stránek nabízejí. Jak si však vybrat tu pravou? Hodně o tvůrci webu napovědí již jeho vlastní stránky, pokud svítí duhovými barvami a vy na nich nenajdete ani kontaktní údaje, hledejte jinde. Rovněž se podívejte na projekty, které potenciální výrobce dříve realizoval. Zde bych se nespokojil s ukázkou webů, ale vyžádal si referenční kontakt, kde se dozvím, jak firma postupovala a chovala se během zakázky.

  1. 4. Ptejte se na reference

Neváhejte proto strávit i několik hodin času obvoláváním

Nahrávám...
Nahrávám...